Olejki Eteryczne

Czym są olejki eteryczne?

Olejek eteryczny CPTG może być nawet 70 razy silniejszy i skuteczniejszy od wysuszonego zioła.

Lavender-Flowers-by-Jude-possumgirl2

  • Olejek eteryczny to ciekła, lotna substancja zapachowa wydobyta z określonej części rośliny (liście, ziarna, kora, łodyga, korzeń, kwiat, skórka owocu, żywica itp.).
  • Składa się z bardzo złożonych organicznych związków chemicznych, których nie da się w pełni odtworzyć laboratoryjnie.
  • Pierwszą dostrzegalną cechą olejków eterycznych jest ich silny zapach. To jednak tylko jedna z ich zalet.
  • Olejki eteryczne od tysięcy lat używane są do celów leczniczych.
  • Olejki oznaczone CPTG® (Ang. „Certified Pure Therapeutic Grade”, Pol. „Atestowana Czysta Jakość Terapeutyczna”) są jedną z najbardziej skutecznych form naturalnej medycyny.

Odpowiednio wydobyte z uprawianych w zupełnie naturalnych warunkach i zachowane w całkowitej czystości (bez wypełniaczy, itp.) olejki eteryczne w większości przypadków stanowią nieporównywalnie lepszą alternatywę dla produktów farmaceutycznych.

„Olejki eteryczne” w języku angielskim to „essential oils”, co nawiązuje m.in. do esencji, czyli najbardziej wartościowego składnika rośliny. Słowo essential oznacza także ekstrakt, wyciąg, oraz lek.

Oto niektóre z powodów:

(1) działają szybciej i skuteczniej (np. olejek eteryczny mięty pieprzowej może zacząć obniżać gorączkę już po 5 minutach, podczas gdy działanie wielu leków na gorączkę rozpoczyna się po min. 30 minutach);

(2) nie powodują długotrwałych i niebezpiecznych efektów ubocznych (w przeciwieństwie do niektórych leków farmaceutycznych olejki nie redukują tymczasowo bólu, jednocześnie często nieodwracalnie niszcząc narządy organizmu);

(3) nie uzależniają.

Tak jak Trabant różni się od Mercedesa, a jeszcze bardziej od Ferrari, tak samo substancje nazywane „olejkami eterycznymi” znacznie różnią się od siebie pod względem jakości.

–>Dowiedz się dlaczego nie wszystkie olejki dostępne na rynku posiadają właściwości terapeutyczne.<--

Olejki Eteryczne © 2013 Frontier Theme