dōTerra

Krótka historia firmy dōTerra

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość firm produkujących olejki eteryczne dostarczała wysokiej jakości, naturalny produkt. Rozpoczęto jednak zakładanie farm uprawnych w miejscach w których ich utrzymanie było tanie, jednak bez uwzględnienia położenia geograficznego (w miejscach gdzie nie występują one w naturze). Następnie, w miarę postępu techniki (stosowanie tzw. „wypełniaczy” i syntetycznych substytutów) pokusa zwiększania zysków kosztem jakości stawała się coraz silniejsza. Niedoświadczony klient na pierwsze pociągnięcie nosem nie był w stanie dostrzec różnicy między naturalnych olejkiem eterycznym a wyrobem olejko-podobnym.
Lavender hill mob by Billy Reed
W roku 2008 kilku ekspertów zajmujących najwyższe stanowiska w branży olejków eterycznych postanowiło powrócić do korzeni. Założyli zupełnie nową firmę, która zobowiązała się nigdy nie korzystać z tanich metod produkcji syntetycznych olejków. Ich celem było udostępnienie na rynek bogatych we właściwości lecznicze, naturalnych wyciągów z roślin w takiej formie w jakiej zrodziła je ziemia.

założyciele firmy dōTerra

Tak powstała firma dōTerra.

dōTerra w języku łacińskim oznacza „Dar Ziemi”.

Zaczęło się od ambitnej wizji

Założycieli dōTerra łączyła wspólna, unikalna i bardzo odważna wizja (uważana przez niektórych za zbyt idealistyczną i naiwną). Aby lepiej zrozumieć zuchwałość tej wizji, usiądź wygodnie w fotelu, zamknij oczy i wyobraź sobie świat, w którym:

olejki eteryczne dōTerra są bezpieczne

…stosowane są lekarstwa nie mające szkodliwych efektów ubocznych, a więc takie, które można używać do woli i których efekty są tylko pozytywne. Leczą, nie uszkadzając żadnych narządów i nie wciągając w niebezpieczne uzależnienia;

…przodujący eksperci w dziedzinie medycyny konwencjonalnej połączyli swoje wysiłki z przodującymi ekspertami medycyny naturalnej;

…czyste, pochodzące z ich naturalnego środowiska i w 100% naturalne olejki eteryczne używane są powszechnie nie tylko przez miłośników medycyny naturalnej, ale także osoby nie mające takich zainteresowań, a nawet dawnych sceptyków.

…stworzenie doskonałego produktu jest opłacalne pomimo dodatkowych kosztów.

…użytkownicy olejków mają pewność przed otwarciem nowej butelki z olejkiem, że jego jakość się najwyższa jaka może być.

Teraz możesz śmiało otworzyć oczy, ponieważ ta wizja szybko się wypełnia w realnym świecie. Jest tak dlatego, że:

1. Olejki dōTerra są zdrowe.

Naturalne składniki olejków eterycznych dōTerra są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Dlatego nie szkodzą zdrowiu, nie uzależniają i nie powodują efektu uodparniania się na ich przyszłe działanie.

2. Są tworzone przez Naturę, a wydobyte pod okiem ekspertów którzy nie próbują polepszyć doskonałej już natury.

Produkcja, oraz łączenie poszczególnych naturalnych olejków prowadzone są przez naukowców. Ich zdrowotne działanie to nie wynik siły sugestii sprytnego szarlatana, ale solidnych badań naukowych i licznych eksperymentów.

3. Olejki eteryczne dōTerra naprawdę działają.

olejki eteryczne dōTerra

Bez względu na to, czy ktoś wierzy w skuteczność naturalnej medycyny, czy też pozostaje krytyczny wobec alternatywnych metod leczenia, jeżeli taka osoba po dwutygodniowym ataku migreny zostaje skutecznie wyleczona po prostym zastosowaniu olejku eterycznego, stare uprzedzenia zastępują podziw i uznanie dla niepobitej mocy natury.

4. Pomimo swojej imponującej inteligencji, człowiek jednak pozostaje istotą naturalną.

Świadomie czy nie, dążymy do polepszenia swojego samopoczucia i zdrowia. Dlatego właśnie wolny rynek docenia przewagę jakościową olejków eterycznych dōTerra nad wyrobami o podobnej nazwie produkowanymi i rozprowadzanymi przez inne firmy.

Sukces jaki odnieśli założyciele firmy dōTERRA przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Rynek sowicie wynagrodził producenta idealistycznie stawiającego na doskonałą jakość i dobro klienta, zamiast łatwy i szybki zysk.

Obecnie dōTERRA jest największym producentem terapeutycznych olejków eterycznych na świecie. Swój sukces zawdzięcza:

  • bezwzględnej wierności zasadom i wartościom, które zainspirowały jej powstanie;
  • bogatemu doświadczeniu jej założycieli;
  • unikatowemu, bardzo efektywnemu systemowi marketingu, który motywuje niezależnych konsultantów do zapraszania potencjalnych klientów by sami wypróbowali działanie olejków eterycznych (ponad 60% nowych użytkowników olejków, po trzech latach będzie nadal regularnie je stosować).

jedną z metod jest inhalacja

Olejki Eteryczne © 2013 Frontier Theme